Černá Hora - Tivat

Nevelké letovisko a přístav na východním pobřeží Tivatské zátoky v boce Kotorské. Ve středověku tady bohatí šlechtici z Kotoru a sousedního Prčanju budovali svá letoviska. Jedno z mála krásných historických staveb je věž, která kdysi byla součástí opevnění. Zbytky domů dnes slouží jako letní divadlo, galerie a muzeum. Zůstaly pouze zdi ochraňující starý klášter Sv. Michala a Archanděla. Pozůstatky a nové kláštery naleznete na ostrovech za letištem, blízko osady válečných uprchlíků. Představitelé místního ortodoxního kostela plánují stavby zrekonstruovat.

Černá Hora - Tivat - zajímavá místa v okolí

Na přilehlých ostrůvcích najdete oázu klidu a můžete si zde též prohlédnout středověké kostely. Oblast má velmi úrodnou zem s proslulými vinohrady a sady ovocných stromů a oliv

Gornja Lastva: idylická vesnice obklopena olivovníky. Leží nad Tivatem a byla téměř celá zničená zemětřesením roku 1979. Před pár lety se sem původní obyvatelé vrátili a uvedli své domy do původní podoby. Hledejte malé muzeum, ukazuje dřevěné mlýny, které se stále používají k získání olivového oleje. Muzeum slouží i jako galerie.

Luštica: výlet na poloostrov podél zátoky Tivatu nabízí krásnou projížďku skrze staré rybářské vesničky jako např Bijela a Donji Krasici, hornatá krajina připomíná Skandinávii. Ze silnice směrem na Rose můžete mít krásný výhled na ostrovy Sveti Marko a Otok, kde je klášter.

Zájezdy do této lokality naleznete na Dovolená a zájezdy Černá Hora

Černá Hora - Tivat - Fotogalerie